Velkommen til Køge Golf Klub

Dameklubben

Dameklubben

Læs mere

Herreklubben

Herreklubben

Læs mere

Oldtimers

Oldtimers

Læs mere

Mandagsklubben

Mandagsklubben

Læs mere

Bridgeklubberne

Bridgeklubben

Læs mere

Resultater

Tirsdag den 27. september 2022

Sponsor til 1. præmierne: Vinbaren

Alle spiller stableford i regn – regn og regnA-rækken – 6 deltagere

  1. Sonja Vidgren - 29 point

B-rækken: 6 deltagere

  1. Bodil Olsen - 33 point – bedst på sidste 9

C-rækken: 3 deltagere

  1. Annette Randers - 28 point

Greve Golfklub 13. september 2022

Vi spillede Irish Rumble

1. plads med 82 point

  • Ingrid Kock
  • Annie Kristensen
  • Helen Nielsen
  • Lisbeth Enoch

2. plads med 78 point – bedst på de sidste 6

  • Susanne Holte Simonsen
  • Connie Leth
  • Kirsten Jørgensen
  • Birthe Alstrøm

3. plads med 78 point

  • Sonja Vidgren
  • Susanne Boserup
  • Gitte Schärer
  • Lisbeth Brender

Tirsdag den 6. september 2022

Sponsor til 1. præmierne: Le Petite Provence

Alle spiller stableford

A-rækken – 24 deltagere

  1. Charlotte Tranberg - 41 point
  2. Sonja Vidgren - 39 point – bedst på sidste 3
  3. Jane Rasmussen - 39 point – bedst på sidste 6
  4. Gitte Schärer - 39 point

B-rækken: 28 deltagere

  1. Merete Kjær Knudsen - 44 point
  2. Grethe Rasmussen - 40 point – bedst på sidste 9
  3. Vibeke Jarlstrøm - 40 point
  4. Karin Hansen - 39 point – bedst på sidste 9
  5. Kirsten Hall - 39 point

C-rækken: 21 deltagere

  1. Hanne Poulsen - 42 point
  2. Ingrid Kock - 40 point
  3. Annette Randers - 39 point
  4. Solveig Larsen - 38 point

Birdie på hul 9: Gitte Schärer. Dette udløser et gavekort  plus 1 pakke bolde fra Gabor Sko.

Tirsdag den 23. august 2022

Sponsor til 1. præmierne: Køge Kaffebar

Alle spiller stableford

A-rækken – 27 deltagere

  1. Else Marie Langfeldt - 42 point
  2. Signe M. Rasmussen - 39 point – bedst på sidste 9
  3. Lone Hartung - 39 point
  4. Bente Larnkjær - 39 point
  5. Sonja Vidgren - 38 point – bedst på sidste 9

B-rækken: 27 deltagere

  1. Anne Stenbjerg - 41 point
  2. Connie Leth - 40 point
  3. Kirsten Hall - 39 point
  4. Vibeke Jarlstrøm - 38 point
  5. Kirsten Kuld - 37 point – bedst på sidste 9

C-rækken: 25 deltagere

  1. Lisbeth Brender - 45 point
  2. Bente Gregersen - 40 point
  3. Hanne Schrøder - 39 point – bedst på sidste 9
  4. Connie S. Larsen - 39 point
  5. Karin Hansen - 38 point

Tirsdag den 16. august 2022

Sponsor til 1. præmierne: Laura Mode

Alle spiller stableford

A-rækken – 20 deltagere

  1. Bodil Henningen - 42 point
  2. Jane Rasmussen - 40 point
  3. Lene Noer - 39 point – bedst på sidste 9
  4. Bente Larnkjær - 39 point

B-rækken: 22 deltagere

  1. Mona H. Eriksson - 39 point
  2. Grethe Rasmussen - 37 point – bedst på sidste 9
  3. Tonni Holdt - 37 point
  4. Vibeke Sørensen - 36 point

C-rækken: 21 deltagere

  1. Maj-Britt Larsson - 41 point
  2. Hanne Laugesen - 38 point
  3. Else Pedersen - 36 point
  4. Hanne Poulsen - 35 point – bedst på sidste 9

Tirsdag den 9. august 2022

Alle spiller stableford

A-rækken – 18 deltagere

  1. Mette Sander Zacho - 38 point – bedst på sidste 9
  2. Nina Boye Bank - 38 point
  3. Bodil Henningsen - 37 point

B-rækken: 28 deltagere

  1. Signe M. Rasmussen - 46 point
  2. Birgit Danielsen - 43 point
  3. Astrid Winther Hansen - 38 point – bedst på sidste 9
  4. Gurli Gewecke - 38 point
  5. Tonni Holdt - 37 point

C-rækken: 36 deltagere

  1. Aase Kaalund Hansen - 46 point
  2. Helen Nielsen - 44 point
  3. Maj-Britt Larsson - 42 point
  4. Birthe Alstrøm - 41 point
  5. Alice Larsen - 38 point
  6. Anne-Mette Paaske - 37 point

Tirsdag den 2. august 2022

Sponsor til 1. præmierne: Nordisk Film Bio

Alle spiller stableford

A-rækken – 19 deltagere

  1. Nina Boye Bank - 44 point
  2. Ulla Kläning - 37 point
  3. Jane Rasmussen - 36 point
  4. Mette Sander Zacho - 35 point – bedst på sidste hul

B-rækken: 28 deltagere

  1. Birgit Danielsen - 41 point – bedst på sidste 9
  2. Helle Roenberg Hansen - 41 point
  3. Kirsten Hall - 38 point – bedst på sidste 9
  4. Kirsten Lind - 38 point
  5. Anette Thulin - 38 point

C-rækken: 32 deltagere

  1. Helen Nielsen - 36 point – bedst på sidste 9
  2. Anne-Mette Paaske - 36 point
  3. Tove Ranfelt - 35 point
  4. Connie Schimann Larsen - 33 point – bedst på sidste 6
  5. Tove Larsen - 33 point
  6. Hanne Schrøder - 33 point

Tirsdag den 19. juli 2022

Alle spiller stableford

A-rækken – 21 deltagere

  1. Lise Møller - 41 point
  2. Helle Holfort - 40 point
  3. Else Marie Langfeldt - 39 point
  4. Vinnie Torp - 37 point

B-rækken: 20 deltagere

  1. Helle Roenberg Hansen - 40 point – bedst på sidste 9
  2. Helle Therkildsen - 40 point
  3. Karin Madsen - 40 point
  4. Grethe Rasmussen - 39 point

C-rækken: 28 deltagere

  1. Bente Juul Jensen - 44 point
  2. Tove Larsen - 41 point
  3. Karin Hansen - 38 point – bedst på sidste 6
  4. Anne Stenbjerg - 38 point
  5. Ulla Johannesen - 37 point

Tirsdag den 12. juli 2022

Sponsor til 1. præmierne: Butik Life

A-rækken spiller slagspil

B+C rækken spiller stableford

A-rækken – 23 deltagere

  1. Vinnie Torp - 68 slag – bedst på sidste 9
  2. Lene Noer - 68 slag
  3. Bodil Svej - 69 slag
  4. Pia Jespersen - 70 slag

B-rækken: 19 deltagere

  1. Kirsten Kuld - 41 point
  2. Merete Kjær Knudsen - 38 point – bedst på sidste 9
  3. Vibeke Henriques - 38 point
  4. Anette Thulin - 37 point – bedst på sidste 9

C-rækken: 31 deltagere

  1. Pia Klingbeil - 42 point
  2. Gurli Gewecke - 40 point -bedst på sidste 9
  3. Aase Kaalund Hansen - 40 point
  4. Connie Schimann Larsen - 40 point
  5. Bente Juul Jensen - 40 point
  6. Birthe Alstrøm - 39 point – bedst på sidste 9

Tirsdag den 5. juli 2022

Alle spiller stableford

A-rækken – 18 deltagere

  1. Else Marie Langfeldt - 39 point – bedst på sidste 9
  2. Helle H. Holfort - 39 point
  3. Gitte Glimø - 38 point – bedst på sidste 9

B-rækken: 22 deltagere

  1. Astrid Winther Hansen - 45 point
  2. Tonni Holdt - 40 point
  3. Mona H. Eriksson - 39 point
  4. Ermelinda Karby - 38 point

C-rækken: 22 deltagere

  1. Tove Larsen - 40 point
  2. Anne Stenbjerg - 38 point
  3. Lis Jensen - 36 point
  4. Birthe Alstrøm - 35 point

Tirsdag den 21. juni 2022

Sponsor til 1. præmierne: Sæbeværkstedet

A-rækken spiller slagspil

B+C rækken spiller stableford

A-rækken – 20 deltagere

  1. Heidi Engelbredt - 73 slag – bedst på sidste 9
  2. Anja Schrøder - 73 slag
  3. Gitte Glimø - 73 slag
  4. Randi Schneider - 74 slag

B-rækken: 22 deltagere

  1. Karin Madsen - 34 point – bedst på sidste 9
  2. Birthe Husbond - 34 point
  3. Lis Jensen - 31 point – bedst på sidste 9
  4. Vibeke Henriques - 31 point

C-rækken: 24 deltagere

  1. Anne-Mette Paaske - 35 point
  2. Bente Juul Jensen - 34 point
  3. Hanne Poulsen - 33 point
  4. Annette Duholm - 29 point – bedst på sidste 9

Tirsdag den 14. juni 2022

Alle spiller stableford fra Tee 54

A-rækken – 21 deltagere

  1. Anja Schrøder - 37 point – bedst på sidste 9
  2. Pia Jespersen - 37 point
  3. Jane Rasmussen - 35 point – bedst på sidste 9
  4. Sonja Vidgren - 35 point

B-rækken: 29 deltagere

  1. Connie Leth - 40 point – bedst på sidste 9
  2. Caroline Ollendorff - 40 point
  3. Kirsten Lind - 38 point
  4. Signe M. Rasmussen - 37 point
  5. Inge Bresson - 36 point

C-rækken: 20 deltagere

  1. Hanne Schrøder - 38 point
  2. Bente Juul Jensen - 35 point
  3. Lisbeth Enoch - 34 point
  4. Alice Larsen - 30 point

Tirsdag den 7. juni 2022

Sponsor til 1. præmierne: Køge Boglade

Alle spiller stableford

A-rækken: 15 deltagere

  1. Else Marie Langfeldt - 37 point
  2. Helle Holfort - 36 point
  3. Pia Jarlstrøm - 35 point

B-rækken: 25 deltagere

  1. Inge Bresson - 38 point
  2. Vibeke Henriques - 36 point – bedst på sidste 9
  3. Vibeke Sørensen - 36 point
  4. Gurli Gewecke - 36 point
  5. Birgit Danielsen - 34 point

C-rækken: 24 deltagere

  1. Kirsten Lind - 39 point
  2. Bente Juul Jensen - 36 point
  3. Birthe Alstrøm - 35 point
  4. Tove Larsen - 34 point

Tirsdag den 24. maj 2022

Sponsor til 1. præmierne: Thyme Planteskole

Alle spiller stableford

A-rækken: 16 deltagere

  1. Randi Schneider - 36 point – bedst på sidste 6
  2. Jane Rasmussen - 36 point
  3. Heidi Engelbredt - 35 point – bedst på sidste  9

B-rækken: 19 deltagere

  1. Ulla Johannesen - 39 point
  2. Kirsten Hall - 38 point – bedst på sidste 9
  3. Annie Kristensen - 38 point
  4. Marianne Løvendal - 37 point

C-rækken: 8 deltagere

  1. Anne-Mette Paaske - 42 point
  2. Alice Larsen - 34 point

 

Tirsdag den 17. maj 2022

A-rækken spiller slagspil

B+C rækken spiller stableford

A-rækken – 21 deltagere

  1. Birgitte Larnkjær - 72 slag – bedst på sidste 9
  2. Anja Schrøder - 72 slag
  3. Helle Holfort - 74 slag
  4. Else Marie Langfeldt - 76 slag – bedst på sidste 9

B-rækken: 24 deltagere

  1. Signe M. Rasmussen - 37 point
  2. Ermelinda Karby - 36 point – bedst på sidste 9
  3. Kirsten Lind - 36 point
  4. Connie Leth - 34 point – bedst på sidste 9

C-rækken: 22 deltagere

  1. Susanne Boserup - 39 point
  2. Ulla Johannesen - 36 point
  3. Anne Stenbjerg - 34 point
  4. Maj-Britt Larsson - 32 point

Tirsdag den 10. maj 2022

Alle spiller stableford

A-rækken – 21 deltagere

  1. Sonja Vidgren - 37 point
  2. Lone Hartung - 36 point – bedst på sidste 9
  3. Bodil Svej - 36 point
  4. Mona Petersen - 35 point – bedst på sidste 9

B-rækken: 28 deltagere

  1. Birthe Husbond - 45 point
  2. Helle Therkildsen - 41 point
  3. Kirsten Lind - 38 point
  4. Grethe Rasmussen - 36 point
  5. Susanne Johansen - 35 point

C-rækken: 28 deltagere

  1. Solveig Larsen - 39 point
  2. Lisbeth Enoch - 35 point – bedst på sidste 9
  3. Anne Stenbjerg - 35 point
  4. Tove Larsen - 33 point – bedst på sidste 9
  5. Hanne Schrøder - 33 point – næstbedst

Tirsdag den 3. maj 2022

Sponsor til 1. præmierne: Kaffekrukken

Alle spiller stableford

A-rækken – 14 deltagere

  1. Sonja Vidgren - 38 point
  2. Heidi Engelbredt - 35 point – bedst på sidste 6
  3. Mona Petersen - 35 point

B-rækken: 28 deltagere

  1. Kirsten Hall - 38 point – bedst på sidste 9
  2. Aase Kaalund Hansen - 38 point
  3. Helle Roenberg Hansen - 37 point
  4. Birthe Husbond - 36 point
  5. Ingrid Kock - 35 point – bedst på sidste 9

C-rækken: 28 deltagere

  1. Birthe Alstrøm - 39 point
  2. Susanne Boserup - 38 point
  3. Karen M. Østergaard - 37 point
  4. Maj-Britt Larsson - 35 point – bedst på sidste 9
  5. Anne-Mette Paaske - 35 point

Tirsdag den 19. april 2022

64 deltagere.

Alle spiller stableford i én række.

  1. Kirsten Hall - 40 point
  2. Bente Juul Jensen - 35 point
  3. Mette Sander Zacho - 34 point
  4. Sonja Vidgren - 33 point – bedst på sidste 9
  5. Lisbeth Enoch - 33 point
  6. Anja Schrøder - 33 point
  7. Maj-Britt Larsson - 32 point – bedst på sidste 9
  8. Susanne Johansen - 32 point
  9. Helle Therkildsen - 32 point
  10. Mona Eriksson - 31 point – bedst på sidste 9
  11. Astrid Winther Hansen - 31 point
  12. Alice Larsen - 30 point – bedst på sidste 9
  13. Birthe Husbond - 30 point

Tirsdag den 12. april 2022

41 deltagere.

Alle spiller stableford i én række.

  1. Helle Holfort - 34 point
  2. Annette Duholm - 33 point
  3. Bente Juul Jensen - 32 point
  4. Susanne Boserup - 29 point
  5. Gitte Schärer - 28 point – bedst på sidste 9
  6. Anja Schrøder - 28 point – næstbedst
  7. Laila Christensen - 28 point

Tirsdag den 5. april 2022

49 deltagere.

Alle spiller stableford i én række.

  1. Ulla Johannesen - 38 point
  2. Bodil Olsen - 35 point
  3. Pia Jespersen - 33 point
  4. Susanne Holte Simonsen - 32 point
  5. Susanne Johansen - 30 point – bedst på sidste 9
  6. Bente Larnkjær - 30 point
  7. Kirsten Kuld - 29 point
  8. Kirsten Birch - 28 point – bedst på sidste 9
  9. Inge Bresson - 28 point
Køge Golf Klub Sponsor
Køge Golf Klub Sponsor
Køge Golf Klub Sponsor

Køge Golf Klub Sponsor

Køge Golf Klub Sponsor

Køge Golf Klub Sponsor

  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10
  • 11

Topmenu

Hovedmenu

Medlemslogin

OBS! Dette er ikke GolfBox login, benyt ikonet til højre.