Velkommen til Køge Golf Klub

Dameklubben

Dameklubben

Læs mere

Herreklubben

Herreklubben

Læs mere

Oldtimers

Oldtimers

Læs mere

Mandagsklubben

Mandagsklubben

Læs mere

Bridgeklubberne

Bridgeklubben

Læs mere

 

Resultater

Tirsdag den 24. september 2019

CBA = -1

Alle spiller stableford

A-rækken: 25 deltagere = 4 præmier

  1. Bodil Henningsen 34 point
  2. Pia Jespersen 33 point – bedst på sidste 6
  3. Helle Therkildsen 33 point
  4. Connie Leth 33 point

B-rækken: 20 deltagere = 3 præmier

  1. Birgit Danielsen 35 point
  2. Bente Juul Jensen 34 point
  3. Mona Eriksson 33 point

C-rækken: 19 deltagere = 3 præmier

  1. Stine Aarøe 32 point – bedst på sidste 9
  2. Karin Hansen 32 point
  3. Lene B. Bossen 29 point

Tirsdag den 17. september 2019

CBA = - 1

Alle spiller stableford

A-rækken: 26 deltagere = 4 præmier

  1. Birgitte Larnkjær 36 point
  2. Mette Mølvig 34 point
  3. Christina Kuld 33 point
  4. Kirsten Birch 31 point – bedst på sidste 9

B-rækken: 21 deltagere = 3 præmier

  1. Birgit Hansen 37 point
  2. Susanne Johansen 33 point
  3. Kirsten Lind 32 point

C-rækken: 17 deltagere = 3 præmier

  1. Alice Larsen 30 point
  2. Maj-Britt Larsson 28 point – bedst på sidst 9
  3. Vibeke Sørensen 28 point

 

Tirsdag den 10. september 2019

CBA = Ikke beregnet

Alle spiller stableford

Der var kun 1 spiller i hver række – 2 NR

A-rækken: Sadie Sanderson                         27 point

B-rækken: Helle Holfort                               26 point

C-rækken: Vibeke Sørensen                          24 point

Tirsdag den 3. september 2019

CBA = - 1

Alle spiller stableford

A-rækken: 25 deltagere = 4 præmier

  1. Bente Larnkjær 35 point
  2. Gitte Glimø 34 point
  3. Pia Jespersen 33 point – bedst på sidste 6
  4. Mette Sander Zacho 33 point

B-rækken: 15 deltagere = 3 præmier

  1. Laila Christensen 32 point
  2. Mona Eriksson 31 point – bedst på sidste 9
  3. Annette Randers 31 point

C-rækken: 12 deltagere = 2 præmier

  1. Anne-Mette Paaske 35 point
  2. Stine Aarøe 34 point

 

Tirsdag den 20. august 2019

Sponsor (1. præmierne): Kaffekrukken

CBA = -2/RO

Alle spiller stableford

A-rækken: 26 deltagere = 4 præmier

  1. Sadie Sanderson 35 point – bedst på sidste 9
  2. Sonja Vidgren 35 point
  3. Christina Kuld 34 point
  4. Bodil Olsen 32 point

B-rækken: 24 deltagere = 4 præmier

  1. Jette Nielsen 27 point
  2. Bodil Svej 26 point
  3. Inge Larsen 25 point – bedst på sidste 9
  4. Susanne Johansen 25 point – bedst på sidste 6

C-rækken: 16 deltagere = 3 præmier

  1. Karin Hansen 31 point
  2. Tove Ranfelt 29 point
  3. Alice Larsen 27 point

Tirsdag den 13. august 2019

CBA = -1

A + B-rækken spiller slagspil

Ingen spillere i C-gruppen

A-rækken: 8 deltagere = 2 præmier

  1. Birgitte Larnkjær 75 slag
  2. Nina Boye Bank 78 slag

B-rækken: 2 deltagere = 1 præmie

  1. Birgit Hansen                   85 slag

Tirsdag den 6. august 2019

CBA = 0

Alle spiller stableford

A-rækken: 24 = 4 præmier

  1. Christina Kuld 40 point 
  2. Birgitte Larnkjær 37 point
  3. Gitte Schärer 36 point – bedst på sidste 9
  4. Elin Thomassen 36 point

B-rækken: 14 deltagere = 2 præmier

  1. Helle Holfort 32 point – bedst på sidste 9
  2. Jonna Højerslev 32 point

C-rækken: 18 deltagere = 3 præmier

  1. Kirsten Hall 38 point
  2. Stine Aarøe 37 point
  3. Anette Thulin 35 point

 

Tirsdag den 23. juli 2019

Sponsor (1. præmierne): Sæbeværkstedet

CBA = - 1

A-rækken: Slagspil – 30 deltagere = 5 præmier

  1. Liselotte Kamp 72 slag
  2. Christina Kuld 74 slag – bedst på sidste 9
  3. Sonja Vidgren 74 slag
  4. Annie Kristensen 75 slag
  5. Birthe Husbond 76 slag – bedst på sidste 9

B-rækken: Stableford - 28 deltagere = 4 præmier

  1. Susanne Johansen 37 point – bedst på sidste 3
  2. Mona H. Eriksson 37 point
  3. Kirsten Lind 33 point – bedst på sidste 9
  4. Astrid Winther Hansen 33 point

C-rækken: Stableford - 24 deltagere = 4 præmier

  1. Tonni Holdt 30 point
  2. Maj-Britt Larsson 29 point – bedst på sidste 9
  3. Kirsten Hall 29 point
  4. Tove Ranfeldt 28 point

Tirsdag den 16. juli 2019

Sponsor til 1. præmierne: Køge Boglade

CBA = - 1

Alle spiller stableford fra tee 54

A-rækken: 24 deltagere = 4 præmier

  1. Mette Mølvig 37 point
  2. Sonja Vidgren 36 point – bedst på sidste 9
  3. Pia Jespersen 36 point
  4. Elin Orloff 35 point – bedst på sidste 9

B-rækken: 24 deltagere = 4 præmier

  1. Birgit Danielsen 37 point
  2. Birgit Hansen 34 point
  3. Solveig Larsen 32 point
  4. Ditte Kofod 31 point

C-rækken: 25 deltagere = 4 præmier

  1. Karin Hansen 34 point
  2. Tonni Holdt 32 point
  3. Annemarie Friis 29 point
  4. Birgitte Christensen 28 point

Tirsdag den 2. juli 2019

CBA = 0

Alle spiller stableford

A-rækken: 30 deltagere = 5 præmier

  1. Kirsten Kuld 42 point
  2. Gitte Glimø 37 point
  3. Vibeke Henriques 35 point
  4. Helle Therkildsen 34 point – bedst på sidste 9
  5. Susanne W. Stender 34 point – bedst på sidste 6

B-rækken: 27 deltagere = 4 præmier

  1. Susanne Johansen 35 point
  2. Jette Nielsen 34 point
  3. Ditte Kofod 33 point – bedst på sidste 9
  4. Kirsten Lind 33 point

C-rækken: 23 deltagere = 4 præmier

  1. Tonni Holdt 37 point
  2. Kirsten Hall 35 point
  3. Mette Haslev Larsen 33 point
  4. Vibeke Bendtsen 31 point – bedst på sidste 9

Tirsdag den 18. juni 2019

Sponsor til 1. præmierne: World of Flowers

CBA = - 2

Alle spiller stableford

A-rækken: 31 deltagere = 5 præmier

  1. Pia Jespersen 37 point
  2. Randi Schneider 36 point
  3. Bente Larnkjær 35 point
  4. Christina Kuld 34 point
  5. Sadie Sanderson 32 point – bedst på sidste 9

B-rækken: 27 deltagere = 4 præmier

  1. Susanne Johansen 34 point
  2. Bente Juul Jensen 32 point
  3. Solveig Larsen 31 point – bedst på sidste 9
  4. Ellen Hansen 31 point

C-rækken: 23 deltagere = 4 præmier

  1. Stine Aarøe 33 point
  2. May-Britt Larsson 31 point
  3. Kirsten Jørgensen 28 point – bedst på sidste 9
  4. Birthe Alstrøm 28 point - næstbedst

 

Tirsdag den 11. juni 2019

CBA = - 2

A-rækken: Slagspil – 32 deltagere = 5 præmier

  1. Pia Jespersen 74 slag
  2. Birthe Husbond 76 slag – bedst på sidste hul
  3. Mette Mølvig 76 slag
  4. Helle Therkildsen 76 slag
  5. Christina Kuld 77 slag – bedst på sidste 9

B-rækken: Stableford - 23 deltagere = 4 præmier

  1. Birgit Hansen 35 point
  2. Bodil Olsen 34 point
  3. Susanne Johansen 32 point
  4. Helle Roenberg Hansen 29 point – bedst på sidste 9

C-rækken: Stableford - 19 deltagere = 3 præmier

  1. Kirsten Hall 33 point
  2. Stine Aarøe 31 point
  3. Maj-Britt Larsson 30 point

Tirsdag,  den 4. juni 2019

CBA=-2   Alle spiller stableford

A-rækken: 33 deltagere = 5 præmier

1. Randi Schneider   40 point

2. Anne Mette Taylor  37 point

3. Nina Boye Bank  34 point

4. Else Marie Langfeldt  33 point - bedst på de sidste 6

5. Lene Nielsen  33 point

B-rækken: 29 deltagere = 5 præmier

1.  Birgit Hansen  34 point

2. Hanne Poulsen  32 point - bedst på de sidste 9

3. Bodil Svej  32 point

4. Inge Larsen  30 point - bedst påde sidste 9

5. Connie S. Larsen  30 point

C- rækken: 33 deltagere = 5 præmier

1. Anne-Mette Påske  35 point

2. Vibeke Sørensen  34 point

3. Annette Dueholm  31 point

4. Birthe Arnholt  30 point

5. Tove Larsen   29 point - bedst på de sidste 9

 

Tirsdag, den 21. maj 2019

Sponsor: Restauranten

CBA=-2

A-rækken: Slagspil - 30 deltagere = 5  præmier

1. Connie Leth  68 slag

2. Jane Rasmussen  74 slag

3. Nina Boye Bank  76 slag - bedst på de sidste 9

4. Pia Jespersen  76 slag - Næstbedst

5. Mette Sander Zacho  76 slag

B-rækken:  Stableford - 25 deltagere - 4 præmier

1. Helle H. Holford  37 point

2. Laila Christensen 34 point - bedst på de sidste 6

3. Solveig Larsen  34 point

4. Astrid Winther Hansen  33 point - bedst på de sidste 9

C-rækken: Stableford - 26 deltagere = 4 præmier

1. Annemarie Friis  30 point

2. Bente Gregersen  29 point

3. Alice Larsen  28 point - bedst på de sidste 9

4 Kirsten Hall  28 point - næstbedst


 

Tirsdag den 14. maj 2019

CBA=-1  Alle spiller stableford

A-rækken: 22 deltagere = 4 præmier

1. Christina Kuld  36 point

2. Helle Therkildsen  35 point

3. Gitte Larnkjær  33 point

4. Nina Boye Bank  31 point, bedst på de sidste 9

B-rækken: 20 deltagere = 3 præmier

1. Bodil Olsen  38 point

2. Merete Kjær Knudsen  35 point

3. Helle H. Holfort  34 point

C-rækken: 25 deltagere = 4 præmier

1. Stine Aarøe  37 point

2. Lise Lotte Jensen  32 point, bedst på de sidste 9

3. Anne Mette Paaske  32 point, næstbedst

4. Kirsten Hall  32 point

 

Tirsdag den 7. maj 2019

CBA -2    Alle spiller stableford

A-rækken: 22 deltagere - 4 præmier

1. Jane Rasmussen   38 point

2. Helle Therkildsen  33 point   - bedst påsidste 9

3. Mette Zacho  33 point

4. Connie Leth  32 point

B-rækken: 27 deltagere - 4 præmier

1. Birgit Hansen   30 point

2. Bodil Olsen   28 point  -  bedst på de sidste 9

3. Helle Holfort  28 point  -  næstbedst

4. Helle Rosenberg Hansen  28 point

C-rækken: 24 deltagere - 4 præmier

1 Annemarie Friis   32 point

2. Stine Aarøe   30 point

3. Tonni Holdt  29 point - bedst på  de sidste 9

4. Kirsten Jørgensen  29 point

 

 

Tirsdag  den 23. april 2019

Stableford i 1 række - 67 deltagere = 10 præmier

Sponsor: Butik Life, Torvet, Køge

1. Grethe Rasmussen      34 point

2. Elin Thomassen            33 point

3. Astrid Winther Hansen 32 point - bedst på  de sidste 9

4. Birgit Hansen     32 point

5. Helle Therkildsen  30 point - bedst på de sidste 9

6. Hanne Jensen  30 point - næstbedst på de sidste 9

7. Pia Jespersen  30 point

8. Sonja Vidgren  29 point - bedst på de sidste 9

9.Tove Larsen  29 point

10. Vibeke Henriques   28 point

 

 

Tirsdag den 16. april 2019

Stableford i 1 række - 65 deltagere = 10 præmier         

1. Randi Schneider      38 point

2 Connie Leth              35 point

3. Mona Eriksson        34 point

4. Bente Larnkjær      33 point  - bedst på sidste 9

5. Laila Christensen   33 point

6. Lene Noer               32 point

7. Birgitte Christensen 31 point

8. Helle Therkelsen    30 point - bedst på sidste 9

9. Grethe Rasmussen 30 point - bedst på sidste 6

10. Inge Larsen            30 point

 

Resultater 9. april 2019

Stableford i en række - 65 deltagere = 10 præmier

1. Sonja Vidgren   35 point

2. Kirsten Kuld   32 point

3. Mette Taylor  31 point

4. Karin Hansen  30 point - bedst på de sidste 9

5. Vibeke Henriques  30 point

6. Susanne Johansen   29 point - bedst på de sidste 9

7. Stine Aarøe   29 point - næstbedst

8. Bente Larnkjær  29 point

9 Mona Eriksson   28 point - bedst på de sidste 9

10. Susanne Holte Simonsen  28 point - næstbest

 

 

 

Køge Golf Klub Sponsor
Køge Golf Klub Sponsor
Køge Golf Klub Sponsor

Kystvejen 42

Køge Golf Klub Sponsor
Køge Golf Klub Sponsor
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10
  • 11
  • 12

Topmenu

Hovedmenu